• Príjímacie pohovory - ZUŠ Mojmírovce

• Prijímacie pohovory do ZUŠ Mojmírovce 2024/2025

Z á k l a d n á   u m e l e c k á  š k o l a  v  M o j m í r o v c i a c h

Riaditeľ ZUŠ Mojmírovce v súlade s § 5 ods. 2 a 3 vyhlášky č.324/2008 Z.z. o základnej umeleckej škole v znení vyhlášky č.245/2011 Z.z. vyhlasuje prijímacie skúšky  do hudobného , literárno-dramatického a výtvarného odboru na školský rok 2024-2025.

Termín konania prijímacích skúšok:

29. mája 2024 /streda/ od 12:00 do 18:00 hod.

v priestoroch ZUŠ Mojmírovce - trieda hudobnej náuky.

O štúdium v hudobnom, literárno-dramatickom a výtvarnom odbore sa môžu uchádzať deti od 6 rokov, pričom musia zároveň začať povinnú školskú dochádzku v ZŠ. Na posúdenie študijných predpokladov sa konajú talentové skúšky. Prihlášku vyplňte elektronicky na webovej stránke https://zusmojmirovce.edupage.org/,  rezervujte si čas  a odošlite do 27.5.2024 (vrátane dňa). Údaje v prihláške musia byť vyplnené s diakritikou a podľa rodného listu dieťaťa. RODNÝ LIST JE POTREBNÉ PRINIESŤ NA PRIJÍMACIE POHOVORY K NAHLIADNUTIU A POROVNANIU POSKYTNUTÝCH ÚDAJOV.

Uzávierka prihlášok je 27. mája 2024 (vrátane dňa).

(akordeón/harmonika, klavír, keyboard, husle, gitara, dychové nástroje /flauta, trúbka, saxofón/)

Požiadavka - dieťa zaspieva ľubovoľnú pieseň, zopakuje po učiteľovi krátky rytmus (klopkaním alebo tlieskaním) a zaspieva krátku melódiu (niekoľko tónov) zahranú na klavíri. Nevyžaduje sa znalosť nôt ani iné odborné vedomosti.

Literárno-dramatický odbor:

(dramatická tvorba, dramatická slovesnosť, pohyb, prednes, práca v súbore, dramatika a slovesnosť)

Požiadavka – na prijímacie pohovory si deti pripravia jednu báseň, v ktorej hodnotíme rečový prejav, spev ľudovej alebo umelej piesne. Súčasťou talentovej skúšky je pre žiakov aj čítanie vybraného textu s porozumením (neplatí pre žiakov MŠ).

Požiadavka – na prijímacie pohovory si deti prinesú 1 až 2 vlastné výtvarné práce, v ktorých hodnotíme výtvarné cítenie a cit pre líniu, tvar a farby.

Ak Vám uvedený termín z časových alebo iných dôvodov nevyhovuje,  kontaktujte nás prostredníctvom tel. čísla  0915 738 517, prípadne osobne na riaditeľstve ZUŠ, kde Vám radi poskytneme ďalšie informácie a dohodneme iný možný termín.

Základná umelecká škola ponúka získať kvalitné umelecké vzdelanie pod odborným vedením profesionálnych pedagógov v zvolenom odbore a predmete. Absolventov našej školy pripravujeme na ďalšiu umeleckú dráhu účinkovania v profesionálnych súboroch, na prijímacie pohovory stredných a vysokých škôl umeleckého zamerania podľa vlastného výberu.