• Druhý predvianočný koncert žiakov ZUŠ - 27.11.2023

• Posledný novembrový pondelok tohto roku rozozvučali žiaci ZUŠ Mojmírovce sálu regionálneho múzea v Mojmírovciach. V tento podvečer sa predstavili 11 klaviristi, 2 akordeónisti, akordeónové duo, speváčka a nechýbali ani interpreti na sopránovej flaute. Celý koncert sa niesol v duchu skladieb predvianočných melódií, ktoré sa prelínali so skladbami súčasných skladateľov 20. a 21. storočia. V závere koncertu zaznela klasická stará hudba - Sonáta F-dur od J.Haydna, ktorá urobila bodku nad vydareným koncertom dnešného večera. Poslucháči odchádzali plný krásnych dojmov z výkonov svojich ratolestí a naši umelci žiarili spokojnosťou nad svojim vydareným muzikálnym výstupom. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie s mladými interpretmi vo štvrtok 30.11.2023 v RMM.

Bc. Rudolf Arpáš, riaditeľ ZUŠ Mojmírovce

• Prvý predvianočný koncert žiakov ZUŠ Mojmírovce - 23.11.2023

• Štvrtkový podvečer sály Regionálneho múzea v Mojmírovciach patril mladým umelcom zo Základnej umeleckej školy Mojmírovce. Sálou sa začal niesť spev, lahodný zvuk gitár a klavíra, ktorý umocňoval čaro  večera v múzeu.   Charakterovo odlišné skladby menili atmosféru prítomných a ohlasovali príchod Vianoc v podaní vianočných kolied, prelínajúc sa s klasickou hudbou Mozarta, Chopina, Tanzmana, Sussera nevynímajúc z toho ani známe populárne klavírne skladby Gillocka a Pušečnika. V repertoári interpretov nechýbali ani melódie známych skupín ako ABBA a METALLICA. V ušiach znejúcou melódiou Chopinovho valčíka sme sa rozchádzali s desiatkou rodičov a známych,  ktorí prišli podporiť svoje deti v ich mimoškolskej umeleckej duchaplnej činnosti. Novembrovým štvrtkom dňa 23.11.2023 žiaci ZUŠ odštartovali šnúru 5-tich predvianočných koncertov, ktoré nás ešte čakajú v pondelok dňa 27.11.2023, vo štvrtok 30.11.2023 a v piatok 15.12.2023 v krásnych priestoroch Regionálneho múzea v Mojmírovciach. Dňa 7.12.2023 (štvrtok) Vás srdečne pozývame do Kultúrneho domu v Mojmírovciach na Vianočný koncert žiakov ZUŠ Mojmírovce v podaní populárnych skupín LEGATO a SLIDE. Piatkový podvečer  22.12.2023 naši žiaci oboch zoskupení LEGATO a SLIDE zo ZUŠ Mojmírovce rozozvučia Nitrianske námestie Vianočného mestečka, na ktoré Vás týmto zároveň pozývame. Veríme, že hudbou, slovom a obrazom vytvoreným našimi žiakmi bude  pre vás plnohodnotným umeleckým zážitkom prežitia voľných chvíľ pred nastávajúcimi vianočnými sviatkami.

Bc. Rudolf Arpáš, riaditeľ ZUŠ Mojmírovce.