• Krásne Vianoce a Nový rok 2024.

• Príjemné VIANOČNÉ SVIATKY

plné lásky, pohody, pokoja,

v Novom roku 2024

veľa zdravia, spokojnosti,

pracovných a osobných úspechov Vám praje

kolektív zamestnancov

Základnej umeleckej školy v Mojmírovciach.

• Oznámenie o poskytnutí riaditeľského voľna pre žiakov ZUŠ Mojmírovce

• Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov (kmeňových žiakov ZŠ Mojmírovce), po konzultácii s RÚVZ Nitra a zriaďovateľom školy som sa rozhodol o udelení riaditeľského voľna pre všetkých žiakov ZUŠ Mojmírovce na deň 4.12.2023 (pondelok).

S pozdravom,

Bc. Rudolf Arpáš, riaditeľ školy.

• Tretí predvianočný koncert žiakov ZUŠ – 30.11.2023

V štvrtkový novembrový podvečer dňa 30.11.2023 odznel tretí predvianočný koncert žiakov ZUŠ Mojmírovce. Na tomto koncerte sa predstavili ako interpreti flautisti (4), gitaristi (4), speváci (3), klavíristi (2), keyboard (1), priečna flauta (1) ale aj divadelníci (8). Úvod patril najmladším, ktorí navštevujú školu iba 3 mesiace a po nich nasledovali ďalší žiaci, až po najstarších z druhej časti štúdia. Zazneli hodnotné diela starých majstrov Mozarta, Beethovena ale i súčasných skladateľov spolu so známymi vianočnými nápevmi, či už v inštrumentálnej alebo vokálnej podobe. Celý koncert bol v závere umocnený výstupom mladých divadelníkov, ktorí predviedli tanečnú choreografiu za znenia emotívnej skladby Upton Funk od Mark Ronsona s nezameniteľným hlasom speváka Bruna Marsa. Naplnená sála RMM znova pocítila silu mladých interpretov, ktorí rozdávajú svojmu okoliu známych, rodiny, nezabudnuteľné chvíle umeleckého vyžitia. Duchaplné, tvorivé a pravidelné činnosti mladých ľudí v umeleckej oblasti sú dnes veľmi vzácne a nedajú sa vyjadriť žiadnou cenou finančnej podoby. Cieľavedomá práca s mladými ľuďmi v ZUŠ - kách prináša ovocie pre celú spoločnosť a pre nás učiteľov je kvalitný umelecký výkon svojho žiaka tou najväčšou odmenou za neúnavnú každodennú lektorskú činnosť. Dôkazom sú takéto milé, jedinečné koncerty našich zverencov.

Bc. Rudolf Arpáš, riaditeľ ZUŠ Mojmírovce