• PRIJÍMACIE TALENTOVÉ SKÚŠKY 2023/2024

• Z á k l a d n á   u m e l e c k á  š k o l a  v  M o j m í r o v c i a c h

V Y H L A S U J E

prijímacie talentové skúšky

na školský rok 2023-2024.

Prijímacie skúšky prebiehajú

dňa 25.mája 2023 /štvrtok/ od 12:30 do 17:30 hod.

v priestoroch ZUŠ Mojmírovce - /trieda hudobnej náuky/.

KAŽDÝ ŽIAK JE POVINNÝ PRÍSŤ OSOBNE NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY
            AJ PO ODOSLANÍ ELEKTRONICKEJ PRIHLÁŠKY

PRIHLÁŠKU:

ELEKTRONICKÚ JE POTREBNÉ VYPLNIŤ - TU PRIHLÁŠKA

ÚDAJE MUSIA BYŤ VYPLNENÉ S DIAKRITIKOU A PODĽA RODNÉHO LISTU DIEŤAŤA.

RODNÝ LIST JE POTREBNÉ PRINIESŤ NA PRIJÍMACIE POHOVORY K NAHLIADNUTIU A POROVNANIU POSKYTNUTÝCH ÚDAJOV.

PRI PRIJÍMANÍ ŽIAKOV BUDE ROZHODOVAŤ OKREM SPLNENIA POŽIADAVIEK  K ŠTÚDIU NA ZUŠ AJ DÁTUM ODOVZDANIA PRIHLÁŠKY.

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK JE 23.mája 2023 (vrátane dňa).

Ak Vám uvedený termín z časových alebo iných dôvodov nevyhovuje,  kontaktujte nás prostredníctvom tel. čísla  0915 738 517, prípadne osobne na riaditeľstve ZUŠ, kde Vám radi poskytneme ďalšie informácie a dohodneme iný možný termín.

(klavír, keyboard, husle,akordeón (harmonika), gitara, dychové nástroje - trúbka, flauta, saxofón)

Požiadavka - dieťa zaspieva ľubovoľnú pieseň, zopakuje po učiteľovi krátky rytmus (klopkaním alebo tlieskaním) a zaspieva krátku melódiu (niekoľko tónov) zahranú na klavíri. Nevyžaduje sa znalosť nôt ani iné odborné vedomosti.

Literárno-dramatický odbor:

(dramatická tvorba, dramatická slovesnosť, pohyb, prednes, práca v súbore, dramatika a slovesnosť)

Požiadavka – na prijímacie pohovory si deti pripravia jednu báseň, v ktorej hodnotíme rečový prejav. Súčasťou talentovej skúšky je pre žiakov aj čítanie vybraného textu s porozumením (neplatí pre žiakov MŠ).

Požiadavka – na prijímacie pohovory si deti prinesú 1 až 2 domáce práce, v ktorých hodnotíme výtvarné cítenie a cit pre líniu, tvar a farby.

Základná umelecká škola ponúka:

získať kvalitné umelecké vzdelanie pod odborným vedením profesionálnych pedagógov v zvolenom odbore a predmete. Absolventov našej školy pripravujeme na ďalšiu umeleckú dráhu účinkovania v profesionálnych súboroch, na prijímacie pohovory stredných a vysokých škôl umeleckého zamerania podľa vlastného výberu.

• VEĽKONOČNÝ KONCERT ŽIAKOV ZUŠ

• ZÁKLADNÁ UMELECKÁ ŠKOLA V MOJMÍROVCIACH

VÁS  SRDEČNE  POZÝVA  NA

VEĽKONOČNÝ KONCERT

ŽIAKOV ZUŠ

usporiadaný dňa 4.apríla (utorok) 2023  o 16:30 hod.

priestoroch   spoločenskej sály ZŠ Mojmírovce (1.poschodie).

V programe sa Vám predstavia žiaci Základnej umeleckej školy Mojmírovce a v priestoroch na prízemí v ZUŠ (ateliér a chodba) budú prezentované práce žiakov výtvarného odboru.

Tešíme sa na Vašu účasť.