• VÝZVA NA VOĽBY ČLENOV RADY ŠKOLY v ZUŠ MOJMÍROVCE

• Obec Mojmírovce, ziaďovateť Základnej umeleckej školy, Školská ulica 897, Mojmírovce, v zmysle 25 ods.1 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorych zákonov a § 1 ods. 3 vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určuju podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samospráry, o ich zloženi, o ich organízačnom
            a finančnom zabezpečeni v zneni neskorších predpisov vyhlasuje

výzvu

na vol'by členov Rady školy pri Základnej umeleckej škole, Školská ulica 897, Mojmírovce.

V súlade s ustanovením 25 ods. 5 zákona NR SR ě. 59612003 Z. z. o štátnej správe v školstve a v školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorych zákonov je počet členov rady školy 7 v zloženi:
            . dvaja volení zástupcovia pedagogickych zamestnancov
            . jeden voleny zástupca nepedagogickych zamestnancov
            . dvaja volení zástupcovia rodičov žiakov, ktod nie sri zamestnancami školy
            . dvaja delegovaní zástupcovia zrjaďovateťa
            Funkčné obdobie orgánu školskej samosprávy je podfa 24 ods. 16 zákona NR SR č. 59612003 Z. z. štyri roky.
            Voťby členov rady školy z pedagogickych zamestnancov, nepedagogickych zamestnancov a rodičov žiakov školy zabezpečí riaditeľ školy a riaditeľ školy určí aj miesto, termín a čas konania volieb pre jednotlivé skupiny volenych zástupcov.

O delegovaní zástupcov ziaďovatel'a do rady školy rozhodne ziaďovatel školy.

Termíny volieb do Rady školy

• Návrh na kandidáta RŠ za rodičov je možné predložiť spolu so súhlasom kandidáta v písomnej podobe do      25.10.2021 na riaditeľstve školy.

• Voľby do RŠ sa uskutočnia v priestoroch Základnej umeleckej školy, Školská ulica 897, Mojmírovce:

- zástupcovia pedag. zamestn./elektronicky/ od 15:00 hod. dňa 20.10.2021

do 09:15 hod. dňa 21.10. 2021

- zástupcovia neped. zamestnancov dňa 22.10.2021 o 06:45 hodine

- zástupcovia rodičov ZUŠ /elektronicky/ dňa 26.10.2021 od 07:00 hod. do 19:00 hod.

Mgr. Martin Palka

starosta obce